A menyasszonyi csokor mennyasszonyi lett.
Helytelen írásmód, érettségin súlyos hibát jelentene
A képen is látható hiba durva hibának számít mind az érettségi követelmények, mind a Magyar helyesírási szabályzat szerint. A "meny" és "menny" szórészleteket viszont valóban egyszerűen fel lehet cserélni. A "menny" szórészletet leginkább az égben történő dolgokra mondjuk (mennydörgés, mennybemenetel). A "meny" szót viszont a családi kifejezéseknél használjuk (menyasszony, az én menyem).
De hogy maradt bent a hiba?
Számomra a leginkább kérdéses, hogy hogyan is maradhatott egy ilyen hiba bent úgy, hogy vélhetően a felvétel akár egy, vagy több tucat emberen is keresztül mehetett. Először is az adásban, a játékosok, a műsorvezetők és az ott lévő közönség, valamint a stáb láthatta volna a hibát, majd az utómunka alatt több szerkesztő, vágó is észrevehette volna a hibát.
De jogos ennek ellenére az, hogy a játékos több mint 6 milliót nyert?
Véleményem szerint így, hogy kitalálta a játékos a feladványt, jogosan nyert, hiszen a szó nem változott meg értelmében, ellenben ha mondjuk a "szár" szóról lehagyták volna az ékezetet. Az már érdekesebb szituáció lett volna, ha a játékos nem találja ki, mert ilyenkor ha észrevételt tett volna, vélhetően egy másik feladványt kapott volna, és a hibát nem is biztos, hogy mi láthattuk volna élő adásban.
A tanulság
A tanulság ebből az, hogyha vetélkedőt vagy kvízműsort gyártunk, akkor egy helyesírással foglalkozó szakértőt érdemes felbérelni. Vélhetően ő rögtön kiszúrta volna ezt a problémát.
Hamarosan szünetre megy a Szerencsekerék
A TV2 a nyár alatt szó szerint kifárasztotta a Szerencsekereket, egyre csökkenő nézettsége megkérdőjelezi azt, hogy érdemes-e többet vele a főszezonban előrukkolni. Szeptember 2-tól így is, úgy is változik a TV2 műsorrendje a főműsoridőben a következőképp:
19:55 Ázsia Expressz
21:30 A kísértés
Címlapfotó: 24.hu
Megjegyzés küldése